pátek 11. května 2018

LISSE HOLANDSKO

 městečko Lisse v provincii Jižní Holandsko (nizozemsky Zuid-Holland).Nádherná procházka podvečerním městečkem.Sice mne bolely nohy z Keukenhofu ,ale rozhodně to stálo za to.Pokud máte rádi cihličky,krásné zahrádky,uklizeno a kola s košíky,jste v ráji.:-)

jižní Holandsko (nizozemsky Zuid-Holland) je nizozemská provincie, která se nachází na západě země, na pobřeží Severního moře. Jedná se o nejhustěji zalidněnou a nejvíce industrializovanou nizozemskou provincii. Jižní Holandsko sousedí s provinciemi Zeeland na jihozápadě, Severní Brabant na jihovýchodě, Gelderland na východě, Utrecht na severovýchodě a Severní Holandsko na severu. Správním střediskem je Haag. Dalšími velkými městy jsou Rotterdam či Leiden. V minulosti bylo součásti Holandského hrabství. zdroj wikipedie

KOSTEL SVATÉ AGÁTY

Nádherný kostel svaté Agáty,byl otevřený,nikde nikdo,krásná zahrada...Ve městě hrála hudba,stále ještě probíhaly slavnosti kolem květinového korza.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.