pondělí 26. února 2018

VÍCEKMEN v zahradě,jak na to .-)


Žhavé téma a také *zahradní móda *,co je to ten vícekmen?...
Většinou je na zahradě máte a ani to netušíte.:-).
V současné době se hodně používají jako solitérní stromy do zahrad a parků a dokonce jsem si všimla,že i na terasu a  balkóny si je někteří odvážlivci umisťují.V létě příjemně stíní a přitom působí lehce...Obrovský efekt pomůže udělat spodní večerní osvětlení....
Vícekmen je vyšší keř ,nebo nízký strom s více kmeny...Já sama jich vlastně mám na zahradě několik...na fotce je bobkovišeň ,kterou ,když pěkně zbavíte listí působí nádherně dekorativně.
Pak mám Vilín, Magnoĺii...
Některé kmeny vícekmenných rostlin mají obzvláště  krásnou kůru a tak povzbuzujete li strom k tomu ,aby vytvořil více kmenů ,docílíte úžasného efektu,je to dlouhodobá práce,ale výsledek stojí za to.Pokud si chcete ulehčit práci a koupit něco hotového v zahradnictví,

zkuste se podívat ,jak vypadá např:

Himálajská bříza (. Em> Betula utilis var jacquemontii ) 
Javor ( Acer davidii ) -hadí kůže :-)
Tibetská třešeň ( Prunus serrula ) 
Líska ( Corylus ) 
Vrba ( Salix )
Mně osobně se nejvíc líbí  Muchovník lamarckův  Amelanchier lamarckii.....Pokud toužíte po něčem neobvyklém a v současné době módním určitě si na trhu vyberete,nabídka je pestrá a dostupná.

Vícekmeny také znají  ovocnáři,je to metoda,kdy se vysazuje více stromů do prostoru stromu jednoho a to tak,že do výsadbové jámy vysadíte klidně 3 nebo 4 druhy ovocných stromů trošičku pod úhlem od sebe a kořeny na vzdálenost 25 cm od sebe.
Většinou se kombinují tyto stromy.


Mandle
Jablka
Třešně
Nektarinky
Broskve 
Švestky 

Holení kmenů zdar...:-)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.