čtvrtek 9. listopadu 2017

Stálezelené stromy a rostliny

jsou v tomto počasí na zahradě cenné.Je co pozorovat.O co opřít oči při výhledu na zahradu.
Já miluji náš cedr.♥
Sice bylo nutné ho z prostorových důvodů na jaře radikálně ořezat. A tak mu chybí  rozložité větve.Bohužel to bylo potřeba ,jejich tíhu už nezvládala žádná opora a tak jsem se bála,že při větším větru o něj přijdeme,kdo ví,co by se stalo po letošní vichřici...
S potěšením mohu říct,že cedr radikální řez zvládl a dokonce nasadil na nová ramena a začíná se pomalu rozrůstat do svého přirozeného rozložitého tvaru.Jestli máte také s cedrem velikostní problém,nebojte se ,snese řez.Mimochodem,jeho dřevo v ohni krásně voní.Užívali jsme si ho letos na podzim,když už odřezky hezky proschly...-).
Jak vypadal cedr před řezem loni v létě se můžete podívat ZDEJe to k nevíře,tuhle fotku jsem udělala v pondělí.Yzop stále ještě kvete.Zvažuji,že nebudu líná a ještě ho ostříhám,aby na jaře mohl hustě obrazit.Sice se ochudím o pár hezkých záběrů námrazy na bylinkách,ale bylo by to prospěšné.Jednotlivé keříky už jsou velké a rozklenuté tak,že se místy válí po zemi.Zatím je to tedy ve fázi úvah...:-)

2 komentáře:

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.