úterý 10. října 2017

Užitková zahrada -závěr sezony..

Rajčata jsou už dávno pryč.Pár nedozrálých jsem nechala doma *dojít * .Na záhonku už zbyly jen bylinky a popínavý špenát.Z toho chodíme ustřihovat do salátů...je vynikající.

Do prázdných nádob jsem zasadila okrasné zelí,přišlo mi to stylové a alespoň nezejí prázdnotou.Zelí vydrží hezké do prvních větších mrazů,často i do vánoc.
Borůvky už díky dešti začínají pomalu opadat.Našla jsem za garáží dva načaté pytle s rašelinou a tak jsem je vysypala k borůvčí.

popínavý špenát

Do prázdných záhonků jsem nasela špenát  ,podzimní výsev cca koncem září by měl zajistit  dubnovou sklizeň.Tak uvidíme,víte,že s tou zeleninou začínáme.
Pomalu krásně žloutne i Ginkgo biloba. A je na ní nádherný pohled.
Jinan se vejde na každou zahradu a to i na malou.Je natolik odolný,že ho lze bez potíží pěstovat i v nádobě.Do malých zahrad jsou vhodné druhy menšího vzrůstu jako *Mariken* a *Umbrella*,ty se vzácně dorostou 4 metrů.
Jinan je vlastně živá fosilie,vědci odhadují jeho stáří na 300 milionů let ,což znamená,že na Zemi rostl už v době ,kdy tu pobíhali dinosauři a ještě před nimi..-).
V zahradách a parcích se vysazují pouze samčí jedinci na samičích stromech totiž tvoří plody ,které při hnití opravdu silně páchnou.
Letos jsem z něj neobrala listí na čaj,protože máme stále zásobu z loňska.On nám totiž zrovna moc nechutná :-).

KRÁSNÝ PODZIM A MILUJTE SVOJI ZAHRADU !
M.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.