úterý 10. října 2017

jak sázet cibuloviny....

Tulipány,narcisky a hyacinty sice kvetou až na jaře,ale nyní je ideální čas na jejich výsadbu.Máte dvě možnosti ,to zní dobře :-).


VÝSADBA CIBULOVIN DO NÁDOB

1/ můžete sázet do květináče na jednu nebo více vrstev...na jednu vrstvu sázejte tak, aby mezi rostlinkami byla mezera na šířku cibule.
Chcete li ,aby vám květináč vykvetl několikrát můžete sázet do více vrstev.Do spodní části velké cibulky a směrem nahoru ty menší.Na zasypání vždy použijte čerstvý květinový substrát ,zalijte a květináč postavte ven na chráněné místo.Na zimu je vhodné ho zakrýt chvojím.

VÝSADBA CIBULOVIN DO ZAHRADY

2/přímo do země cibulky vysazujeme 2-3 hlouběji,než je výška cibule a ideální je sázet je ve skupinkách.Proto se také prodávají v marketech  sázecí košíčky na cibuloviny.Dno košíčku pokryjete substrátem,na něj uložíte cibuloviny a  pohodlně celé zakopete do správné hloubky.Na jaře po odkvětu pak můžete celý košíček pohodlně vyjmout a opět uschovat do podzimu.


                 Musím se pochlubit,koupila jsem si nové rukavice,mají krásný výběr .
                                       CHRÁNÍTE SI TAKÉ SVOJE RUCE ?

1 komentář:

  1. Chystám se zasázet narcisky, letos jsem si koupila nové, ale zapomněla jsem na košíčky, to musím ještě napravit. Venku u nás stále prší, takže to stihnu. Rukavic na zahradu mám fakt velkou spotřebu, ač mi nevadí rýpat se v hlíně rukama, ale vím, že to není ideální :o) pro pokožku, tak dodržuji zakrytí co to nejvíce jde.
    Měj se hezky.
    Ála

    OdpovědětVymazat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.