čtvrtek 21. září 2017

Podzimní věnec vyrobený z plodů BRSLENUVyrábět si vlastní věnce z dostupných materiálů mne moc baví.Já když se procházím nekoukám nikdy v dál ,ale pozorně prohlížím okraje cest  až mne bolí za krkem :-).plody brslenu mi ťukly do očí okamžitě..Druhý den už jsem šla na procházku vybavená pytlíkem a oblečením vhodným do trní.
Brslen -Euonymus europaeus u nás roste volně v přírodě obvykle podél cest,lesů  a polí.Množí se snadno plody,tak je ho všude plno.Keř je to  nenápadný ,ale kdo má zahradu ve svahu měl by zbystřit.
Brslen vytváří bohatý kořenový systém a tak tak brání sesuvům půdy.Roste rychle až do výšky 4m.Není nijak náročný ,snese střih..Hodí se dobře i jako živý plot.Je opadavý.
Naše zahrada se pyšní pochopitelně :-)také jedním exemplářem.Je to Brslen křídlatý-EUONYMUS ALATUS -jeho plody sice nejsou tak velké,ale je mimořádně atraktivní pro barvu listí,která se v průběhu roku neustále mění. POZOR PLODY JSOU JEDOVATÉ!


                 MILUJTE SVOJI ZAHRADU !
                                                                          MÍŠA

.


Brslen jako pozadí kvetoucí trávě..Nepřehlédnutelný.


brslen v září

brslen v srpnu


Brslen v červenci4 komentáře:

 1. Nádhera! Nielen ten veniec, ale aj celá záhrada.
  Všimla som si, že u nás je z roka na rok stále menej kríkov, či stromov bršlenu. Vysychajú :-( Škoda, lebo jeho plody sú naozaj krásne, aj keď sú jedovaté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DOBRÝ DEN,děkuji za pochvalu.U nás v okolí Prahy se brslenům dobře daří...Krásný den! M.

   Vymazat
 2. Parádní věnec!Hezké dny,pa V.

  OdpovědětVymazat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.