sobota 30. září 2017

Levandule lékařská -Lavandula angustifolia

KDY KVETE? Nádherně i 30. září.:-) .
A to  nepřekvapuje toho,kdo se o tuto bylinku dobře stará a pravidelně ji ve správném období zastřihuje.Střih v červnu a nyní na podzim zajistí rostlině krásný tvar a bohaté květy v příští sezoně.


Pěstovat ji je snadné,má ráda hlinitopísčité půdy a nesnáší přemokření. Kdo se rád léčí a používá bylinky,má levanduli jistě v oblibě ,neboť látky v ní obsažené mají širokou škálu uplatnění .Já z ní často připravuji levandulový sirup RECEPT ZDE
 Levanduli mám  ráda především pro to,že je stálezelená a bohatě větvená,a tak se  mi s ní dobře pracuje v zahradní tvorbě.Neznám  nikoho ,kdo by ji na své zahradě vyloženě nechtěl.
Dnes dopoledne jsem pěkně za sluníčka ostříhala nejvíce rozkvetlé keříčky a vyrobila ještě závěrečný věneček z levandule a kontryhelu.Ta vůně mi bude chybět.
Pár keříků, ne tak bohatě obrostlých jsem nechala ať dál zdobí zahradu....

2 komentáře:

  1. Míšo, je nádherná a ten věnec je úžasný!Spolu s kontryhelem je to krásná kombinace. Jak se pěstuje kontryhel?Měj se krásně a užívej zahrady. Já se přiznám, že na podzim ji malinko zanedbávám. Stačí mi hrabán a sklízení listí:o(...Inka

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj Inko!
    Kontryhel se pěstuje stejně jako levandule.Naprosto snadno .-).Dokonce opakovaně kvete ve stejném období a tak ta kombinace je už moje tradiční.Snadno se množí,zakoupíš li jednu rostlinu,za rok z ní dělením máš 3...Jen by se měl koukat na jih,jinak kontryhel povaluje květy....Měj se krásně!M.

    OdpovědětVymazat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.