úterý 15. srpna 2017

Škůdci na rajčatech

Před pár dny se mi na rajčatech začaly objevovat podezřelé díry,jako by je někdo vykousal.Rajčata máme první rok,takže s naprosto čistou hlavou jsem řešila,kdo by mohl tohle dělat.Komu by mohlo vůbec rajče chutnat.Detektivka jako v Las Vegas.Chodila jsem kolem,hledala bobky,nebo stopy ptáků,důkladně jsem zkoumala jak jsou ta rajčata okousaná,stopy po zubech nebo zobáku nikde.Prostě pravidelná díry.Musím říct,že jsem podezřívala i kočku :-).Prolezla jsem listí keříků,jestli nenajdu housenky a také nic,listy jsou dokonalé do těch nikdo neďobe.
Tak jsem se rozhodla,že se půjdu podívat v noci,jestli někoho nenachytám.V reklamní pauze jsem vstala od televize a vybavená baterkou a taťkou (aby šel první a případně protrhal pavučiny:- )  )jsem se šla podívat jestli někoho nenačapám.A jo!  SLIMÁCI ! :-(( a jaký!ee.
To bych nevěřila,že slimákům chutná rajče a evidentně jen jedna odrůda,ostatních 5 keříků je nedotčených a to mají plody až na zemi,tedy snadno dostupné....






Borůvky nám stále plodí  :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.