pondělí 8. června 2015

Voňavé pozdravy k Táboru:-)

 Tavola kalinolistá  a levandule,tu netřeba popsat....
 Vykvetla mi  ta nově zasazená růže,potvrzuji ,že voní opravdu omamně.Jak jinak už se o ní pokoušely mšice...

 Tohle je Vrbina tečkovaná.Jestli máte v zahradě místo,které by jste rádi zakryli.Zasaďte tam tuhle rostlinu,rychle a snadno se rozrůstá,kvete od května do srpna . Je naprosto nenáročná,mám ji jak na plném slunci tak polostínu a na obou stanovištích se jí daří dobře.

4 komentáře:

 1. Míšo, ta růže je nádherná a jestli i omamně voní - nu hned bych ji na zahradu také chtěla. Jenže růžím se u nás příliš nedaří, ale možná že jsem kupovala nic moc odrůdy. Zapíšu si tu tvou :o)). Jinak vrbinu mám moc ráda a mám ji také na dvou stanovištích a kusy jsem již i rozdala. Je nenáročná a dlouho kvete...
  Jinak vaše velkodílo se již začíná pěkně pyšnit na zahradě. Až to doděláte co budeš tvořit ??? Už snad budeš jen odpočívat, ne ?
  Krásné dny.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Míšo,tak pokud je vrbina nenáročná,tak ji budu shánět.-)určitě pro ni místo najdu.-)Krásně ti to kvete!Pa Věra

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji a zdravím též :-)
  Růže kvete nádherně - a nebála bych se náročnosti péče. U nás na zahradě mám růže teprve druhou sezónu, vsadila jsem na kvalitní sazenice (David Austin, Rosen Tantau a Kordes) a vše zatím prospívá s minimálními zásahy z mojí strany. No a ty proklatý mšice prostě stříkám...
  J.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj holky:-),jste zlatý ,děkuju za komentáře.
  Podlaha je z pálených cihel,kupujeme je v Hornbachu a při větším odběru se dají koupit o kousek levněji.Lze to tam dohodnout.Zvolili jsme cihlu,protože je trvalá,+nechci řešit,že třeba budu sledovat sousedky cigáro,jestli jí třeba neupadne:-).A taky ta odolnost,snad to tu po nás chvilku zůstane:-).A hlavně se snažím obelstít styl satelit...chtěla bych ,aby to u nás vypadalo stylově a trošku staře,a ta cihla tento vzhled splňuje.-)alespoň si myslím..
  Minulý týden,jsem rozhlašovala,že letos už nic na zahradě nedělám,ale jak se znám,nevydržím.Za měsíc skáču po tý muldě co mi to tam kazí.-).
  S těma růžema,no prostě děj se vůle boží,půjdou nepůjdou se uvidí,nejsem kouzelník,ale postříkat je zvládnu:-),snad to bude stačit.
  Krásné dny.M.

  OdpovědětVymazat

Předem si dovoluji poděkovat za Váš komentář.Nevkládejte sem prosím dotazy.V tom případě klidně použijte kontaktní formulář.Funguje to ☺.